سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی فروش مکمل های بدن سازی مجاز نکس وان موزیک - دانلود موزیک جدید اپلود سنتر عکس و فایل رایگان فراز هاستینگ|بهترین خدمات هاستینگ هاست وبلاگدهی حرفه ای
بستن تبلیغات [X]
همه چیز درباره خواص ، فواید و مضرات چای سبز
loading...

iranhfc

alipour بازدید : 29 يکشنبه 13 آبان 1397 زمان : 9:11
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

خاصیت چای سبز به قدری بیشمار می باشد که در یک عبارت می بضاعت آن را درمان تمام بیماری ها و راهی برای زیبایی و تناسب اندام معرفی کرد ؛چای سبز نوعی چای هست که از جوانه ها و گلبرگهای تازه گیاه چای به دست می آید . در پروسه ایجاد این چای اکسایش زیاد قلیل فیس می پذیرد چای سبز گونه های مختلفی همچون چینی و ژاپنی دارااست که در ادامه این بخش از سالم نمناک به چک خواص و فواید و همینطور عوارض احتمالی آن خوا‌هیم پرداخت .خواص

چای سبز

خاصیت

چای سبز چای

سبز و سرطان:

نوشیدن چای سبز را علتی برای دوری از ابتلا به سرطان می دانند، چرا که مقدار آنتی اکسیدان های جان دار در آن 100 برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و 25 برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E میباشد . (توجه کنیم که ویتامین C و E به عنوان دو آنتی اکسیدان کلیدی مطرح هستند) .


چای

سبز و جوانی و زیبایی استدلال دارای اهمیت ضد پیری بودن چای سبز وجود مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان به ویژه آنتی اکسیدان های موثر در حفظ شادابی و جوانی جانور در چای سبز هست . آنتی اکسیدان ها یک عدد از شاخص ترین کارداران برای حفظ تن درستی و شادابی سلول های بدن، با به تعویق پرت کردن آغاز فرایند پیری سلول ها می‌باشند .فواید چای سبز

جوانی

و زیبایی با مصرف چای سبز کاهش

وزن و چای سبز: در حالتی که تصمیم دارید با مصرف چای سبز با چاقی و بیش تر وزن خداحافظی کنید، می بایست برای مصرف آن در ارتفاع روز برنامه ریزی داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی سوای برنامه پرهیز فرمایید .


مدت

مطلوب نوشیدن چای سبز: بهترین برهه زمانی برای نوشیدن چای سبز به خواسته کاهش وزن، 2 ساعت پس از صرف غذا در وعده های غذایی است . به این ترتیب شما علاوه بر آنکه از خواص درمانی چای برای کاهش وزن فایده می برید، خللی در میزان جذب آهن به وجود نمی آورید؛ زیرا چای سبز همانند چای سیاه موجب کاهش جذب آهن جان دار در خوراک می شود .خواص چای سبز

برهه زمانی

مناسب برای مصرف چای سبز میزان

مطلوب چای سبز در روز باید دقت داشته باشید نوشیدن 3 تا 4 استکان چای سبز در ارتفاع روز می تواند به کاهش وزن شما امداد نماید . این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می تواند مقدار کالری سوزی در تن را افزایش دهد، ایده اشتباهی است، چون با نوشیدن بیش از حد چای سبز در ارتفاع روز، بدن علاوه بر آنکه با اختلال تحریک پذیری پایانه های عصبی روبه رو می شود، با اختلال دفع آب و الکترولیت های تن مواجه می شود . به این ترتیب همانگونه که باید در نوشیدن چای عادی پرهیزهای ضروری را رعایت فرمائید توصیه شده که در نوشیدن چای سبز هم افراط نکنید .


پوست

و چای سبز: آنتی اکسیدان های جان دار در چای سبز، سلول های پوست را در پیش‌رو جراحت ها به ویژه رادیکال های آزاد، یکی از دست اندرکاران ایجاد سرطان و افتادگی و آسیب به پوست، نگهداری می کند . به این ترتیب چای سبز بازدارنده از بروز سرطان، افتادگی و چروک میل کردن پوست به ویژه پوست صورت می شود .خواص چای سبز

خواص

چای سبز برای پوست چای

سبز و کاهش کلسترول: یکی دیگر از اثرات مثبت چای سبز، کاهش قابل توجه میزان کلسترول خون میباشد . به ویژه آنکه چای سبز منجر کاهش اندازه کلسترول بد و ارتقا مقدار کلسترول عالی می شود . این تاثیر خیر صرفا مقدار کلسترول تن را در حد متعادل نگه داشته و اندازه کلسترول خوب را ارتقاء می دهد، بلکه بازدارنده از بروز سکته قلبی و بقیه بیماری های قلبی - عروقی می شود .


چای

سبز و معضلات دهان و دندان: می توان نوشیدن چای سبز را مکملی برای سالم دهن و دندان دانست . علاوه بر این چای سبز با از در بین بردن باکتری های نا مناسب محوطه دهان، بوی بد دهان و تنفس بد رایحه را نیز مرتفع می کند . در چین باستان از چای سبز به تیتر داروی خوشبوکننده دهان، پیش از حضور در مراسم قانونی و میهمانی ها به کارگیری می کردند .مشکل‌ها دهن و دندان

چای

سبز مناسب برای مشکلات دندان و دهان تقویت

استخوان ها و مفاصل با چای سبز؛ درصد بالای فلوراید چای سبز، عمده ترین ادله تاثیر مثبت آن بر استخوان ها می باشد . به این ترتیب درصد بالای فلوراید در چای سبز می تواند استخوان ها و دندان ها را در مقابل جراحت به ویژه پوسیدگی و پوکی مراقبت نماید .چای سبز سفارش متخصص ها برای کاهش خطر ابتلا به ورم مفاصل، ناشی از روماتیسم معرفی می نمایند . این تاثیر با توقف عمل آنزیم های تخریب کننده و ارزیابی چیره غضروف مفاصل ساخت می شود .


پیشگیری

از آلزایمر با چای سبز: گفتنی میباشد چای سبز فعالیت سلول های مغز به ویژه بخش های مربوط به خاطر را تقویت و تحریک می نماید . از طرفی چای سبز سبب ساز کاهش اندازه «استیل کولین» در سلول های مغز و با این تکان بازدارنده از تخریب سلول های مغز و بروز بیماری آلزایمر می شود .چای سبز برای آلزایمر

چای

سبز برای پیشگیری از آلزایمر معالجه

بیماری های کبدی و چای سبز: نوشیدن چای سبز منجر از بین رفتن رادیکال های آزاد ایجاد گردیده به وسیله چربی های جان دار در کبد می شود . این سعی مثبت، بازدارنده از پیدایش بیماری های کبدی به ویژه سرطان کبد می شود .


از

خواص و فواید دیگر چای سبز می توانایی گفت: چای سبز با در دست گرفتن تلاش و محافظت از ساختار دیواره رگ ها، مانع از پیدایش فشار خون بالا می شود .


کاتچین موجود در چای سبز باعث از دربین بردن باکتری های مولد مسمومیت غذایی یا این که سم ساخت گردیده به وسیله این باکتری ها می شود .


چای سبز سبب ساز کاهش قند خون می شود . هرچند بعضا محققان نوشیدن چای سبز را به اشخاص مسن پیشنهاد می نمایند ولی برخی دیگر معتقدند نوشیدن چای سبز در جوانی سبب ساز کنترل مقدار قند خون، پیش از وصال به سن کهولت می شود .


ویتامین Cموجود در چای سبز با تقویت سیستم ایمنی بدن، تن را در پیش‌روی بیماری های متعدد به ویژه بیماری های فصلی مثل آنفو لانزا و آنفلوآنزا در زمستان، اسهال و استفراغ در فصل فصل تابستان و آلرژی های فصل پاییز، مقاوم می نماید . در چین باستان برای کسانی که دائماً بیمار بودند، چای سبز تجویز می کردند .


نوشیدن چای سبز برای افراد مبتلا به آسم یا این که افرادی که به دلیل مشاغل ویژه یی که دارند (مثل کارگران کارخانه های سیمان) یا این که در بخش ها خاصی معاش می نمایند (ساکنان بخش ها سردسیر) توصیه می شود .


نوشیدن چای سبز نه فقط گوش را در برابر عفونت و تورم حفظ می کند، بلکه در صورت بروز این مشکل، نم دار کردن پارچه تمیزی با چای سبز و سپس منزه کردن گوش با آن می تواند تا حدی از تورم و عفونت بکاهد .


درصورتی که محل مسئله لحاظ را با چای سبز مرطوب کرده و حوصله کنیم تا خشک شود و این فعالیت را سه بار در روز تکرار کنیم، فرایند بهبودی و رفع محل جراحت تسریع می شود .


چای سبز خواص آهسته منتخب داشته و می تواند حالت تنش، افسردگی و استرس و هیجان را از در بین برنده شود .


مضرات

چای سبز

خواص

و فواید چای سبز مضرات

چای سبز: به برهان داشتن کافئین، دوری از جذب مواد معدنی به خصوص آهن می کند .


خانم های باردار، شیرده و اشخاصی که اندوه اعصاب دارا‌هستند و آنهایی که ضربان قلبشان نامنظم است، خوبتر است در مصرف آن زیاده روی نکنند .


مصرف این چای همچون چای سیاه به یاور خوراک جذب روی، آهن و کلسیم را کاهش می دهد .


زیاده روی در مصرف این چای می تواند سبب دفع فراوان آب از بدن و بی آبی مدفوع و یبوست شود .


مصرف بیش از حد کافئین که در چای سبز و برخی از عصاره های آن وجود دارد در برخی از اشخاص منجر علائمی مثل عصبانیت، بیخوابی و بیقراری می شود . افرادی که دارنده بیماری فشار دیده می‌باشند نباید استعمال کنند و اشخاصی که میگرن دارا‌هستند مقدار مصرف کمی بایستی داشته باشند .


خواص چای سبز به قدری بیشمار است که در یک عبارت می توان آن را معالجه تمام بیماری ها و راهی برای زیبایی و تناسب اندام معرفی کرد ؛چای سبز نوعی چای هست که از جوانه ها و گلبرگهای نو گیاه چای به دست می آید . در پروسه ساخت این چای اکسایش مضاعف ناچیز صورت می پذیرد چای سبز گونه های مختلفی همچون چینی و ژاپنی داراست که در ادامه این بخش از سالم نمناک به بررسی خاصیت و فواید و همینطور دلایل احتمالی آن خواهیم پرداخت .خاصیت

چای سبز

خاصیت

چای سبز چای

سبز و سرطان:

نوشیدن چای سبز را دلیلی برای خودداری از ابتلا به سرطان می دانند، چرا که اندازه آنتی اکسیدان های مو جود در آن 100 برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و 25 برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E می باشد . (توجه کنیم که ویتامین C و E به تیتر دو آنتی اکسیدان اصلی مطرح هستند) .


چای

سبز و جوانی و زیبایی ادله کلیدی ضد پیری بودن چای سبز وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان به ویژه آنتی اکسیدان های مفید در مراقبت شادابی و جوانی جان دار در چای سبز می‌باشد . آنتی اکسیدان ها یکی از شاخص ترین کارداران برای نگهداری تن درستی و شادابی سلول های بدن، با به تعویق پرتاب کردن شروع پروسه پیری سلول ها هستند .فواید چای سبز

جوانی

و زیبایی با مصرف چای سبز کاهش

وزن و چای سبز: در حالتی که تصمیم دارید با مصرف چای سبز با چاقی و طولانی تر وزن خداحافظی کنید، باید برای مصرف آن در طول روز برنامه ریزی داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه خودداری فرمائید .


مدت

مناسب نوشیدن چای سبز: شایسته ترین مدت برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، 2 ساعت پس از صرف خوراک در وعده های غذایی می‌باشد . به این ترتیب شما علاوه بر آنکه از خاصیت درمانی چای برای کاهش وزن سود می برید، خللی در اندازه جذب آهن به وجود نمی آورید؛ چون چای سبز همانند چای سیاه موجب کاهش جذب آهن موجود در غذا می شود .خاصیت چای سبز

مقطع

مناسب برای مصرف چای سبز اندازه

مطلوب چای سبز در روز بایستی اعتنا داشته باشید نوشیدن 3 تا 4 جام چای سبز در طول روز می تواند به کاهش وزن شما امداد نماید . این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می تواند اندازه کالری سوزی در تن را ارتقاء دهد، ایده اشتباهی است، چون با نوشیدن بیش از حد چای سبز در ارتفاع روز، تن علاوه بر آنکه با نقص‌ تحریک پذیری پایانه های عصبی روبه رو می شود، با ایراد دفع آب و الکترولیت های بدن مواجه می شود . به این ترتیب همان طور که می بایست در نوشیدن چای معمولی پرهیزهای واجب را رعایت نمائید توصیه شده که در نوشیدن چای سبز هم افراط نکنید .


پوست

و چای سبز: آنتی اکسیدان های مو جود در چای سبز، سلول های پوست را در پیش‌رو جراحت ها به ویژه رادیکال های آزاد، یک عدد از عامل ها ساخت سرطان و افتادگی و جراحت به پوست، نگهداری می کند . به این ترتیب چای سبز مانع از پیدایش سرطان، افتادگی و چروک خوردن پوست به ویژه پوست چهره می شود .خاصیت چای سبز

خواص

چای سبز برای پوست چای

سبز و کاهش کلسترول: یک عدد دیگر از اثرات مثبت چای سبز، کاهش قابل اعتنا اندازه کلسترول خون هست . به ویژه آنکه چای سبز منجر کاهش مقدار کلسترول بد و ارتقا میزان کلسترول خوب می شود . این تاثیر نه صرفا اندازه کلسترول بدن را در حد متعادل نگه داشته و مقدار کلسترول عالی را ارتقا می دهد، بلکه بازدارنده از بروز سکته قلبی و سایر بیماری های قلبی - عروقی می شود .

راه اندازي فست فود

چای

سبز و مشکل ها دهن و دندان: می بضاعت نوشیدن چای سبز را مکملی برای تندرست دهان و دندان دانست . علاوه بر این چای سبز با از در بین بردن باکتری های نا مناسب محوطه دهان، بوی بد دهن و تنفس بد رایحه را هم مرتفع می نماید . در چین باستان از چای سبز به تیتر داروی خوشبوکننده دهان، پیش از حضور در مراسم رسمی و میهمانی ها به کار گیری می کردند .مشکل‌ها دهان و دندان

چای

سبز مناسب برای مشکل‌ها دندان و دهان تقویت

استخوان ها و مفاصل با چای سبز؛ درصد بالای فلوراید چای سبز، بیشتر ترین برهان تاثیر مثبت آن بر استخوان ها می باشد . به این ترتیب درصد بالای فلوراید در چای سبز می تواند استخوان ها و دندان ها را در پیش‌رو زخم به ویژه پوسیدگی و پوکی حفظ کند .چای سبز سفارش متخصصان برای کاهش خطر ابتلا به ورم مفاصل، ناشی از روماتیسم معرفی می نمایند . این تاثیر با توقف کار آنزیم های تخریب کننده و تحلیل برنده غضروف مفاصل ایجاد می شود .


پیشگیری

از آلزایمر با چای سبز: گفتنی است چای سبز کار سلول های مغز به ویژه بخش های مربوط به حافظه را تقویت و تحریک می کند . از طرفی چای سبز باعث کاهش مقدار «استیل کولین» در سلول های مغز و با این تکان مانع از تخریب سلول های مغز و بروز بیماری آلزایمر می شود .چای سبز برای آلزایمر

چای

سبز برای پیشگیری از آلزایمر درمان

بیماری های کبدی و چای سبز: نوشیدن چای سبز سبب ساز از فی مابین رفتن رادیکال های آزاد ایجاد شده توسط چربی های موجود در کبد می شود . این عملکرد مثبت، مانع از پیدایش بیماری های کبدی به ویژه سرطان کبد می شود .


از

خواص و فواید دیگر چای سبز می توان گفت: چای سبز با در اختیار گرفتن کارایی و محافظت از ساختار دیواره رگ ها، بازدارنده از بروز فشار خون بالا می شود .


کاتچین جان دار در چای سبز سبب از دربین بردن باکتری های مولد مسمومیت غذایی یا این که سم ایجاد گردیده به وسیله این باکتری ها می شود .


چای سبز باعث کاهش قند خون می شود . هرچند بعضی دانشمندان نوشیدن چای سبز را به افراد مسن سفارش می کنند البته بعضا دیگر معتقدند نوشیدن چای سبز در جوانی سبب کنترل میزان قند خون، پیش از وصال به سن کهولت می شود .


ویتامین Cموجود در چای سبز با تقویت سیستم ایمنی بدن، تن را در پیش‌رو بیماری های متعدد به ویژه بیماری های فصلی مثل سرما خوردگی و آنفلوآنزا در زمستان، اسهال و استفراغ در فصل فصل‌تابستان و آلرژی های فصل پاییز، مقاوم می کند . در چین باستان برای افرادی که دائماً بیمار بودند، چای سبز تجویز می کردند .


نوشیدن چای سبز برای اشخاص دچار به آسم یا افرادی که به برهان شغل ها ویژه یی که دارا‌هستند (مثل کارگران کارخانه های سیمان) یا در بخشها خاصی زندگی می کنند (ساکنان بخشها سردسیر) سفارش می شود .


نوشیدن چای سبز نه تنها گوش را در برابر عفونت و تورم محافظت می کند، بلکه در چهره پیدایش این مشکل، نم دار کردن پارچه تمیزی با چای سبز و آن گاه منزه کردن گوش با آن می تواند تا حدی از تورم و عفونت بکاهد .


اگر محل زمینه لحاظ را با چای سبز مرطوب کرده و صبر کنیم تا کم آب شود و این عمل را سه توشه در روز تکرار کنیم، پروسه بهبودی و رفع محل آسیب تسریع می شود .


چای سبز خواص آهسته چکیده داشته و می تواند شرایط تنش، افسردگی و استرس و هیجان را از دربین برنده شود .


مضرات

چای سبز

خاصیت

و فواید چای سبز مضرات

چای سبز: به استدلال داشتن کافئین، پرهیز از جذب مواد معدنی علی الخصوص آهن می کند .


خانم های باردار، شیرده و افرادی که غم روان دارند و آنهایی که ضربان قلبشان نامنظم است، بهتر می‌باشد در مصرف آن زیاده روی نکنند .


مصرف این چای همچون چای سیاه به هم پا غذا جذب روی، آهن و کلسیم را کاهش می دهد .


زیاده روی در مصرف این چای می تواند سبب دفع فراوان آب از بدن و بی آبی مدفوع و یبوست شود .


مصرف بیش از حد کافئین که در چای سبز و برخی از عصاره های آن وجود دارد در برخی از اشخاص باعث علائمی نظیر عصبانیت، بیخوابی و بیقراری می شود . اشخاصی که دارای بیماری فشار چشم می باشند نباید استفاده نمایند و افرادی که میگرن دارند اندازه مصرف کمی بایستی داشته باشند .


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 33
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : [Ip_Today]
 • آی پی دیروز : [Ip_Yesterday]
 • بازدید امروز : 35
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 50
 • بازدید ماه : 175
 • بازدید سال : 175
 • بازدید کلی : 605
 • کدهای اختصاصی